Tribes Of The City ‘Recipe Of The Golden Dream’ (3,5/5)

Domājams, ne man vienam vēl labā atmiņā ir tās visu ķermeni pārņēmušās “skudriņas” brīdī, kad pirmoreiz izdzirdēju “Tribes Of The City” episkā ‘A Day in the City’ pirmos akordus. Nevienam – pat latviešu mūzikas nīdējiem vai rūdītiem “Cocteau Twins” faniem – nebija šaubu, ka “šis ir/būs kaut kas liels”! Savā otrajā studijas platē – pašproducētajā dubultalbumā ‘Recipe Of The Golden Dream’ grupa skan daudz piezemētāk un vienkāršāk (skat. vārdu ‘sapnis’ plates nosaukumā) un, iespējams, daudz vairāk kā tā priekšgājējā demonstrē savu patieso seju.

Iecerēts, radīts un būvēts kā konceptuāls dubultalbums par dažādu cilvēku dažādiem sapņiem, ‘Recipe Of The Golden Dream’ ir visnotaļ lineārs ieraksts. Abās platēs kopā ir vien kādi četri, pieci hitveidīgi skaņdarbi, taču šis nav “traibu” hitu albums. Šis vēl aizvien ir stāsts par sapņiem. Un šādā perspektīvā aplūkota, jaunā albuma mūzika patiesi iedarbojas uz savu klausītāju visnotaļ personiski un – jā, sapņaini.

No ģitāru “ambienta” (‘Забытый сон’) dubultalbuma pirmajā diskā līdz visnotaļ aktīvam, tomēr aizsapņoties liekošam “dream pop” un “shoegaze” kokteilim otrajā – tāda ir jaunā ieraksta struktūra. Rezultāts ir viena kārtīga progresīvā roka dziesma, izstiepta uz 50 minūtēm. Jebkādi centieni plati neklausīties kā vienotu veselumu – no A-Z (vai vismaz katru atsevišķo plati no sākuma līdz galam) piedzīvo fiasko, kas laikam jau jātulko kā kompliments albuma viengabalainībai un idejiskajai noturībai, taču vienlaikus arī ļoti tiešā veidā signalizē par plates “saturisko ilgdzīvotspēju”, ko civilizēti un tieši būtu jāsauc par laiku, pēc kura ‘Recipe Of The Golden Dream’ baudīšana vairs nesagādā prieku un tas nogulstas ierakstu plauktā. Mazbērniem.

Jā, “traibi” ar ‘Recipe Of The Golden Dream’ ir mazliet sašaurinājuši savu mērķauditoriju, ja tā drīkst izteikties, kā rezultātā tikai retais izvēlēsies koncepciju pār saturu, galvas darbināšanu pār izklaidi (ja pieļauj, ka līdzšinējās “Tribes Of The City” aktivitātes jebkad bijušas vērstas uz izklaidi vai popkultūru). Par spīti tam, kaut kādā mērā gribas teikt, ka grupa – lai arī ne pilnībā – tomēr ir izvairījusies no “grūtā otrā albuma” sindroma. Ejot galīgi ne to vieglāko ceļu – no “Latvijas eksportcerības” cenšoties reabilitēties par vienkārši labu un oriģinālu rokgrupu.

Noklausies:

‘Inverse’
[audio:TribesOfTheCity_Inverse.mp3]

‘You Act Like Baby’
[audio:TribesOfTheCity_YouActLikeBaby.mp3]

‘Sun Is Alive’
[audio:TribesOfTheCity_SunIsAlive.mp3]

‘Everyone Is There’
[audio:TribesOfTheCity_EveryoneIsThere.mp3]

‘Silver Carpets’
[audio:TribesOfTheCity_SilverCarpets.mp3]

‘Arabian Nightmare’
[audio:TribesOfTheCity_ArabianNightmare.mp3]

1 thought on “Tribes Of The City ‘Recipe Of The Golden Dream’ (3,5/5)

  1. Labs apskats. Uzliku atkal paklausīties :)

    Starp citu jāatzīmē Tribes jaunā albuma “atvēršanas” koncerts Studentu klubā – man liekas, ka nav daudz tādu grupu, kas jauna albuma izlaišanas reizē neatspēlētu vecos hitus, un pārsteidzoši, ka Tribes to nedarīja. Koncertā vienā elpas vilcienā tika nospēlēta tikai jaunā plate. Malač Tribes!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *