Empire Of The Sun ‘Walking On A Dream’ (2,5/5)

Pēc idejas šai recenzijai bija jātop vēl pagājušogad un jārēgojas šai lapā mazliet zemāk, pirms mana gada topa. Apnicis jau, ka katru gadu janvāris mūzikas recenziju ziņā var tikt saukts par 13.iepriekšējā gada mēnesi. Bet vienā mēnesī jau visu iepriekšējā gada laikā “izlieto ūdeni” (lasi: garām palaistos albumus) nesasmelsi. Un vēl jo vairāk – tā kā šī apskata subjekts, Austrālijas “jaunās cerības” – dueta “Empire Of The Sun” debijas plate ‘Walking On A Dream’ ir nosaucama gan par 2008., gan 2009.gada albumu (Eiropā tā nāks klajā februārī), tad – whatever, lai iet.

Gluži kā lielākā daļa eiropiešu, arī es par “Empire Of The Sun” uzzināju iz “slavenās” mūzikas ekspertu aptaujas “Sound of whatever year”, proti, šie austrāļi nosaukti par 2009.gada ceturto potenciāli lieliskāko gada grupu. Tiesa, atšķirībā no pagājušajiem gadiem, vismaz man personīgi šoreiz “Sound of 2009” ekspertiem ticība ir maza – viņu šīgada jaunatklājumu tops ir visai salkans, izteikti popsīgs un diezgan… nekāds. Bet laiks, protams, rādīs.

Pirmais, kas iekrīt ausīs “Empire Of The Sun” sakarā, ir grupas solista nazālais vokāls, kas nez kāpēc pamatīgi prātā atsauc Viktoru Coju. Ja vien spējat iztēloties viņu muzicējam elektroniska deju popa žanrā. Aizsteidzoties notikumiem pa priekšu, tieši solista harizma arī būs un paliks lielākais “Empire Of The Sun” pluss. Jo cita nekā TĀDA šeit laikam tomēr arī nav.

Ar vienu lielu izņēmumu. Tas ir plates otrais skaņdarbs, pirmais singls un diska tituldziesma. Tā nu, jāatzīst, ir lieliska un ne par velti ieņēma vietu manā labāko 2008.gada dziesmu top50 (kurš, starp citu, ar varbūt būtu šeit jānopublisko?). Lai vai kā, gan pašā dziesmā, gan tās videoklipā grupa “atrāda” savu netrūkstošo harizmu un liek saprast, kāpēc daudzi tikai pēc šī viena skaņdarba jaunajiem austrāļiem vēlējās kabināt klāt palamu “nākamie Scissor Sisters”.

[youtube zmM2RwlxGt0 nolink]

Tiesa, ieklausoties pārējā plates materiālā, jāsecina, ka no “Scissor Sisters” tur ne vēsts. Drīzāk tāds elektro-popisks mikslis no visa kā – te ir fanks Prinsa gaumē ‘Swordfish Hotkiss Night’, dziesma ‘Country’ patīkamā vīzē prātā atsauc manis iecienīto britu elektronikas projektu “Bent”, šur tur pavīd arī kaut kas, ko varētu nosaukt par elektronikas “jauno vilni” – es runāju par visiem CSS un tamlīdzīgajiem. Bet kopsumma ir izteikti viduvēja. Ja albuma pirmās četras dziesmas vismaz paliek prātā un liek pakustināt kāju mūzikas ritmā vai padīdīties mašīnas sēdeklī, tad pārējā plate pat priekš fona mūzikas ir pārāk dziļā “fonā”.

Diskam pieklājīgu punktu pieliek salkanā, taču vismaz smaidu sejā raisošā balāde ‘Without You’. No tā visa atliek tikai izvirzīt vienu secinājumu – gada ceturtā “labākā” grupa ir visnotaļ garām. Diemžēl, jo, kā jau teicu, puišiem ir dzirksts. Varbūt par ātru gribējās iemantot pasaules slavu, varbūt “par īsu” ar oriģinālām idejām mūsdienās tik pārsātinātajā elektropopa žanrā? Varbūt.

Noklausies:

‘Standing On The Shore’
[audio:EmpireOfTheSun_StandingOnTheShore.mp3]

‘Country’
[audio:EmpireOfTheSun_Country.mp3]

‘Without You’
[audio:EmpireOfTheSun_WithoutYou.mp3]

4 thoughts on “Empire Of The Sun ‘Walking On A Dream’ (2,5/5)

  1. ironiski, bet Lady Gaga ir pirmajaa, bet shie – ceturtajaa vietaa. Mosh ir veerts apskatiit peedeejaas, desmitaas vietas ieguveejus – tiem tad buutu jaabuut kaut cik sakariigiem, aritmeetiski raugoties… :)

  2. …manā labāko 2008.gada dziesmu top50 (kurš, starp citu, ar varbūt būtu šeit jānopublisko?)…

    ———

    Es par! :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *