Moby ‘Last Night’ (3,5/5)

moby last nightŠoreiz patiešām misters Ričards Melvils Hols, saukts arī par Mobiju, ir radījis izteikti pretrunīgi vērtējamu ierakstu. Kamēr vieni ‘Last Night’ sauc par labāko Mobija plati kopš slavenā ‘Play’ laikiem, citi paziņo, ka albumā labs ir tikai tā sākums, savukārt pārējais ir vairāk vai mazāk aiz matiem pievilkts.

Ir vienādi viegli atrast argumentus, kas runātu par labu katram no abiem apgalvojumiem. No vienas puses – jā, ‘Last Night’ ir konceptalbums, kur Mobijs savā manierē “apdzied”/apspēlē Ņujorkas deju mūzikas scēnas noskaņas:

“Last Night is basically a love letter to dance music in New York City. What I love about the New York approach to dance music is the eclecticism and the open minded-ness on the part of the musicians, the DJ’s, and the people in the bars and clubs. In making Last Night, I essentially tried to take a long 8 hour night out in New York City and condense it into a 65 minute long album.”

No otras puses raugoties, ‘Last Night’ var nepārliecināt līdz galam kaut vai tikai tāpēc, ka plates ievads, pirmās četras kompozīcijas piedāvā teju vai albuma ‘Play’ ēras Mobiju, savukārt turpinājums ir visai saraustīts. Albuma pirmajā singlā deju mūzika saplūst kopā ar repu (skat.video), dažas dziesmas būtu gandrīz pieskaitāmas “lounge” lauciņam, savukārt plate finišē ar vairākām klubu mūzikas pērlēm. Šai skatījumā “dienas beigās” sajūta ir tāda, it kā būtu aptrūcies ideju vai, vēl ticamāk – satura, ar ko aizpildīt iepriekš izvēlēto, trāpīgo albuma formu.

[youtube Hy_oabU77GY nolink]

Un tomēr. Es balsoju par to versiju, ka ‘Last Night’ ir lielisks, izteikti “Mobij-isks” albums, kura vērtība slēpjas gan tā pārdomātajā koncepcijā, gan spējā ļoti personiski uzrunāt savu klausītāju. Smieklīgi, bet pat šajā momentā ir jāmin pretargumenti – vairākas tīmeklī atrastas albuma recenzijas tieši uzsver šā albuma bezpersoniskumu. Nu ko, kāda nu katram tā personība, tāda arī spēja to uzrunāt. Laikam manējā vēl tīri labi atceras Mobija Rīgas koncertu un tā katarsi – dziesmu ‘Next Is The E’, kuras laikā hallei burtiski tika nonests jumts. ‘Last Night’ vērtība slēpjas spējā “nonest jumtu” gan ar perfektu klubu opusu, gan liegu elektro-balāžu palīdzību.

Noklausies:

‘I Love To Move In Here’
[audio:Moby_ILoveToMoveInHere.mp3]

‘2, 5, 7, Zero’
[audio:Moby_257Zero.mp3]

‘Sweet Apocalypse’
[audio:Moby_SweetApocalypse.mp3]

1 thought on “Moby ‘Last Night’ (3,5/5)

  1. manuprāt šajā albūmā ir skaidri sadzirdams 90to gadu Moby, sākot no go un reiva laikiem, līdz pat why does my heart feels so bad 90to beigās, izlaižot vienīgi viņa pankroka peridodu, un lai gan man diezgan labi patika arī viņa pēdējie albumi pirms šī, tas tomēr ir Moby, kas man patīk vislabāk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *