The Dandy Warhols ‘Earth To The Dandy Warhols’ (1/5)

Tie laiki, kad Portlendas alternatīvie rokeri “The Dandy Warhols” prata tā – vienkārši “uzcept” pasaules mēroga hitu kā ‘Bohemian Like You’, ir sen pagājuši. Savā jaunākajā ierakstā zēni sākotnēji vēl cenšas konstruēt sev iepriekš raksturīgo “ķerto tusētāju” atmosfēru, taču cieš absolūtu fiasko.

Plates pirmās divas dziesmas ir visai pamatīgā pretrunā ar pārējo diska saturu – sākotnēji mēģinot iekāpt “Electric 6” vai pat “Sparks” kurpēs, “The Dandy Warhols” jau ap trešo plates dziesmu izklausās visai saguruši, tāpēc atlikušo plati viņi aizpilda ar mūziku, ko ar lielu piespiešanos varētu nosaukt par “sava prieka pēc” radītu. Mazliet tiešāk izrunājoties, puse “The Dandy Warhols” jaunākā albuma materiāla ir neiedomājami garlaicīga fona mūzika. Ok – neviens no “Dandy Warhols” ierakstiem nekad nav izcēlies ar satriecošu saturu, koncepciju vai jebkādā citā veidā licis čaļu veikumā kaut uz brīdi klausīties ar pavērtu muti (seko trīsstāvīgi lamu vārdi no grupas cienītājiem), taču ‘Earth To The Dandy Warhols’ ir ne tikai konceptuāli bezzobains – tas ir arī acīm redzami nepabeigts, sasteigts un nepārdomāts ieraksts.

Rūpīgāk iedziļinoties plates 13 kompozīcijās (tas nenākas viegli, ticiet man, ņemot vērā, ka pēdējā, 13 dziesma ir “nieka” 14 ar pusi minūtes ilgs monologs stīgu ansambļa pavadījumā), kļūst redzams, ka plates neveiksmju cēlonis ir nespēja tikt galā ar pašos pamatos nemaz ne tik sliktām melodijām. Dziesmas iesākas gana varonīgi, vismaz lielākā daļa no tām, taču ar šo “lipīgo” akordu tālāku atvasināšanu un pārvēršanu pieklājīga paskata dziesmās grupa galā netiek. Arī iepriekš piesauktie pirmie trīs – aktīvākie plates skaņdarbi – būtībā stāv uz vietas, atkal un atkal atkārtojot vienu un to pašu partiju.

Šur tur pa kādai atsaucei uz fanku (‘Welcome The The Third World’), vēl šur tur – tāds savdabīgs ASV vidusdaļas “indie” roks ar bandžo partijām un murminošu vokālu (‘Love Song’). Taču tas viss tik bezzobainā, tik pensionāriskā (lai man piedod visi pensionāri) manierē, ka šķiet – “The Dandy Warhols” dalībnieku vidējam vecumam vajadzētu būt krietni pāri 50! Lai vai kā – ir jaunajā platē divas, trīs dziesmas, kuru dēļ varbūt gluži nevajadzētu to uzreiz izsviest vai atdāvināt, taču tas arī ir viss. “Oh dear me, how are the mighty fallen.” Diezgan nožēlojami, jāsaka godīgi.

Noklausies:

‘Welcome The The Third World’
[audio:TheDandyWarhols_WelcomeTheTheThirdWorld.mp3]

‘Talk Radio’
[audio:TheDandyWarhols_TalkRadio.mp3]

‘Love Song’
[audio:TheDandyWarhols_LoveSong.mp3]

1 thought on “The Dandy Warhols ‘Earth To The Dandy Warhols’ (1/5)

  1. pa lielam var piekrist. Vienreiz noklausijos un pēc noklausīšanās nesapratu vai tur nekā nebija vai arī biju ar kautko citu aizrāvies un visas dziesmas aizslīdēja man gar ausīm. Tad vēl nomociju arī ottreiz un izdzēsu no savas virtuālās bibliotēkas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *