Satellites LV ‘Vadu’ (2,5/5)

Vairums klausītāju abus svaigos “Satellites LV” albumus uzlūko kā vienu veselumu. Iespējams, prātīga doma, jo īpaši ņemot vērā ‘Bezvadu’ acīm redzamo konceptuālo pārākumu pār krietni blāvāko un vienmuļāko ‘Vadu’ plati. Turklāt, lai arī nosaukumos atklāti atšķirti elektronikas un roka albumos, praksē ‘Vadu’ jo bieži citē ‘Bezvadu’ jau dzirdētus “deju-popa” elementus.

Visai skaļš un visnotaļ subjektīvs apgalvojums, kura pamatā ir atbilstoši subjektīvs kritērijs – ‘Bezvadu’ plates daudzslāņainais skanējums ar katru reizi spēj aizraut aizvien vairāk, kamēr ‘Vadu’ diskā uzmanību piesaista tikai daži veiksmīgākie skaņdarbi. Pirmais no tiem ir “deju-roks” ‘Atkritumu civilizācija’, kas, sekojot aktuālajam singlam ‘Grāvējs’, pirmoreiz platē piedāvā ko tādu, kas, iespējams, atmiņā aizķersies pareizo iemeslu dēļ. Protams, cepuri nost puišiem, kas kā pirmie apdziedājuši mūžīgo pretrunu par “pielīpošajām” popdziesmām un to pievienoto vērtību, taču ja tā būtu “satelītu” ne-elektroniskās plates virsotne, tas laikam jau nebūtu kompliments atlikušajiem desmit elektrizētā indie-roka opusiem.

Par laimi, pēc ne īpaši veiksmīgā ievada, plates vidusdaļa piedāvā vairākas pieminēšanas vērtas pērles. Jau sekojošais ‘S.I.R.D.S.’ savu klausītāju “paņem” ar rečitēto dziesmas tekstu, kas gribot negribot prātā atsauc “Art Brut” daiļradi, taču jau sen gaidīju, kad Latvijā vēl kāds (bez “Tumora”) izmantos šo, manuprāt, interesanto metodi, kas, nepārspīlētos daudzumos (kā viena dziesma albumā, ne vairāki albumi pēc kārtas, kā pašu “Art Brut” gadījumā) nostrādā ļoti labi.

Savukārt ‘Mazais entomologs’ ir ‘Vadu’ plates liriskā virsotne un, jāatzīst, viena no “satelītu” skaistākajām popdziesmām. Nepārspīlēta, ar pat ļoti sakarīgu tekstu :). Dienas beigās izrādās, ka tieši vēl dažu šādu dziesmu trūkums šķir sadrumstalotu radiohitu ierakstu no albuma ar lielo A.

Citiem vārdiem sakot, ‘Vadu’ diemžēl nepaceļas līdz atsevišķa aizraujoša albuma līmenim, paliekot vien kā dziesmu apkopojums, no kura katrs var aizņemties sev tuvākās kompozīcijas un ierindot gada labāko kompozīciju izlasē. Un nevaru saprast, vai pie vainas tas, ka ‘Vadu’ platē grupa nav tikusi galā ar tā saucamo “filleru” problēmu, vai arī tas, ka patiesībā grupai pašai emocionāli tuvāks ir ‘Bezvadu’ pārstāvētais žanrs…

Noklausies:

‘Atkritumu civilizācija’
[audio:SatellitesLV_AtkritumuCivilizacija.mp3]

‘S.I.R.D.S.’
[audio:SatellitesLV_SIRDS.mp3]

‘Mazais entomologs’
[audio:SatellitesLV_MazaisEntomologs.mp3]

6 thoughts on “Satellites LV ‘Vadu’ (2,5/5)

  1. Nedaudz gan par zemu novērtēts, kuri tad ir tie filleri? Jau atzītie Pirmais?, Karavīriņi? Rotaļlietu veikalā? Tieši ievadošais “No sākuma” norauj jumtu un iespējams ir labākais albuma skaņdarbs ar savu enerģētiku.

  2. var diskuteet par skaitljiem “aiz komata”, piekriitu, bet vienaa teikumaa – puse albuma ir par kaartu vaajaaka nekaa otra puse. un tevis piemineetais ‘No saakuma’ buutu daudz veertiigaaks, ja tam uz peedaam nesekotu ‘Graaveejs’. tas ir kaa aizskhjilt seerkocinju, lai to uzreiz nopuustu.

  3. Tad Grāvējs ir fillers? OK :) Manuprāt, tieši Grāvējs ir tas tilts uz 90. gadu satelitu skaņu, tāds kā vienojošs elemnts, turklāt spēcīgāku un lipīgāku piedziedājumu latviešu rokā neesmu dzirdejis ļoti sen. Vienīgais objektīvais filleris varētu būt varbūt vīenīgi “Baidos atklāt”, pārējais ir ļoti labi. 4/5

  4. Nopirku “Vadu”. Aplauzos. Biju gaidiijis ko vairaak. Triis zinaamie singli jau ir atspeeleeti un mazliet piegriezushies (neatbalstu albuma tapshanas laikaa webaa izlikt teju vai katru dziesmu), tad ir veel kaadi divi gabali (nosaukumi veel nav iekritushi praataa), paareejais filleri. Vilshanaas.

  5. No sākuma – ļoti ceļoš sākums, Grāvēju varēja arī atstāt kā koncertu dziesmu. Bet, iegādāšos kolekcijas pēc, tomēr šaubos vai tas skanēs manā CD atskaņotājā, ko nevar teikt par Pienu, kas tagad ir kļuvis jo vērtīgāks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *