Haralds Sīmanis ‘Starp divām gaismām’ (4,5/5)

Haralds Sīmanis Starp divām gaismāmTurpinot pievērst uzmanību nesen klajā nākušiem pašmāju mūzikas ierakstiem, nedrīkst nepieminēt kārtējo jaunumu ierakstu sērijā „Latviešu populārās mūzikas klasika”, kas šoreiz pasaulei atgādina par latviešu bardu un dziesminieku, klasiķi Haraldu Sīmani.

‘Starp divām gaismām’ apkopoti mūziķa „zelta fondi” – šeit atrodams viss 1997.gadā ierakstu izdevniecības „Gailītis G” paspārnē izdotās mūziķa kasetes materiāls, kā arī daži papildus skaņdarbi, kas iepriekš, šķiet, vienuviet bija atrodami vien „Latvijas Radio” fonotēkā, kā arī no rokas rokā ceļojošās magnetofonu lentēs un kasetēs. Domājams, ka tieši tiem, kuru mūzikas ierakstu plauktos joprojām atrodams kāds no minētajiem datu nesējiem ar noputējušu, biežās atskaņošanas dēļ jau nobružātu lenti, visvairāk interesēs beidzot iegādāties Haralda Sīmaņa darbus nedaudz mūsdienīgākā un ilglaicīgākā formātā.

Šķiet, lieki apspriest Sīmaņa mūziķa dotumus, ja visiem skaidrs, ka tieši viņš pilntiesīgi uzskatāms par latviešu dziesminieku kultūras pionieriem. Jācer, ka līdzīgu likteni piedzīvos un no aizmirstības pelniem jaunā formā atdzims arī 1995.gadā tapušais dziesmu cikls „Es strauta malā slāpēs eju bojā” ar Fransuā Vijona dzeju, kas, šķiet, jau uzskatāms par kolekcionējamu vērtību. Citējot albuma dzejoļu autoru Arvīdu Ulmi: „es atveros, nu durvis vaļā, nu mums visiem galds ir viens, bet atkal mana galda galā sēž ceļā saucošs dziesminieks”, jācer, ka ‘Starp divām gaismām’ arī pavērs durvis Haraldam Sīmanim un varbūt beidzot, ar krietnu desmit gadu nokavēšanos, laupīs Sīmanim viņu perfekti raksturojošo, savdabīgo titulu „slavenākais un vismazāk pazīstamais latviešu mūziķis”.

Noklausies:

‘Aiz septiņiem vārtiem’
[audio:HaraldsSiimanis_AizSeptinjiemVaartiem.mp3]

‘Ar Tevi vien’
[audio:HaraldsSiimanis_ArTeviVien.mp3]

‘Man jānoriet’
[audio:HaraldsSiimanis_ManJaanoriet.mp3]

2 thoughts on “Haralds Sīmanis ‘Starp divām gaismām’ (4,5/5)

  1. Man šis mūziķis no vakardienas ir ļoti labs atklājums. Visvairāk gan patīk dziesma “Ezers” – tāda īsti smeldzīga! Par viņu ieinteresējos pēc tam, kad biju dzirdējis vienu īsu dziesmiņu raidījumā “Latvijas lepnums”, šķiet, ka ta dziesma bija “Saulei”.

  2. Man šis mūxiķis no vakardienas ir ļoti labs atklājums. Visvairāk gan patīk dziesma “Ezers” – tāda īsti smeldzīga! Par viņu ieinteresējos pēc tam, kad biju dzirdējis vienu īsu dziesmiņu rzidījumā “Latvijas lepnums”, šķiet, ka ta dziesma bija “Saulei”.;

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *