M83 ‘Saturdays = Youth’ (3,5/5)

m83 saturdays youthFranču “shoegaze” žanra projekta “M83” fani savu elku jaunākajā, pēc skaita piektajā studijas albumā ‘Saturdays = Youth’ sazīmēs bagātīgāku, vēl melodiskāku skanējumu kā jebkurā no plates priekšgājējiem. Savukārt tiem, kam “M83” vārds vēl ir svešs, ir laba iespēja iepazīties ar ļoti sapņainu, romantisku un optimistisku, “electronica” žanram tuvu stāvošu popmūziku.

Biezu reverberāciju, skaņu sienu un ģitāru un sintezatoru fūžu ieskauta, šī plate ir perfekts Latvijas pavasara skaņu celiņš. Šādas mūzikas pavadījumā tā vien niez rokas doties dabā – slīdēt pa vientuļu šoseju, vējam plivinot matus, vai kaut vai tikai apsēsties pļavas vidū, kalna galā un raudzīties tālumā.

Abiem iepriekšminētajiem teikumiem, iespējams, cauri spīd tādas vāji apslēptas mūzikas baudīšanas klišejas un kaut kādā mērā ir jāpiekrīt – “M83” ir klišejiska grupa. Šo tēzi pastiprina atziņa, iegūta pēc rūpīgākas ‘Saturdays = Youth’ samērīšanas ar abiem teju perfektajiem “M83” diskogrāfijas ierakstiem – 2003.gada ‘Dead Cities, Red Seas & Lost Ghosts’ un 2005.gada ‘Before the Dawn Heals Us’. Iegūtā atziņa – jaunākā grupas veikuma plustošā un melodiskā daba mazliet zaudē uz koncepcijas un formas rēķina – lietas, kas abos pieminētajos iepriekšējos grupas albumos tomēr bija rūpīgāk nostrādātas. Taču tas netraucē ‘Saturdays = Youth’ apzīmogot ar banālo, bet šoreiz tik precīzo frāzi “skaista mūzika”.

“M83” – ‘Graveyard Girl’
[youtube gY8iy8S0S4w nolink]

Noklausies:

‘Kim & Jessie’
[audio:M83_KimAndJessie.mp3]

‘Skin Of The Night’
[audio:M83_SkinOfTheNight.mp3]

‘Couleurs’
[audio:M83_Couleurs.mp3]

2 thoughts on “M83 ‘Saturdays = Youth’ (3,5/5)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *