O.S.T. ‘The Life Aquatic with Steve Zissou’ (3,5/5)

The Life Aquatic with Steve ZissouIzteikti „nepieradinātai” kinolentei pienākas arī ļoti „nepieradināts” skaņu celiņš.

Gluži nesen iekarojusi arī Latvijas kinoekrānus, režisora Vesa Andersona (viņš arī episkās komēdij-drāmas „The Royal Tenenbaums” radītājs) jaunākais veikums ‘The Life Aquatic with Steve Zissou’ jau kļuvis par visai pretrunīgu atsauksmju apvītu garadarbu. Vieni strīdas par filmas iespējamajām pretenzijām uz visu laiku sliktākās un garlaicīgākās kinolentes statusu, citi apbrīno Vesa Andersona varēšanu, šķietama farsa maskā ietērpjot sev vien raksturīgu oriģinālu kinematogrāfijas stilu, kuru, šķiet, ne visiem ir lemts pieņemt un „sagremot”.

Ko līdzīgu var teikt arī par filmas audiālo noformējumu – šeit vienā katlā savienotas šķietami gana nesaderīgas lietas – Igijs Pops un Džoanna Baeza vai Deivids Bovijs, kā arī turpat vai trešo daļu albuma aizņemošie Vesa Andersona ilggadējo kolēģu Mark Mothersbaugh un Sven Libaek instrumentālie oriģinālskaņdarbi, kas jau savā starpā vien variē no labākajās tradīcijās ieturētas Viktorijas laika klasiskās mūzikas (‘Loquasto International Film Festival’) līdz pat pārspīlēti sintētiskiem eksperimentiem (‘Ping Island / Lightening Rescue Op’). Taču pat ārpus Vesa Andersona pretrunīgās kinolentes, šie mūzikas „salāti” ne tikai parūpējas par ļoti atbilstošu noformējumu atbilstoši psihodēliskai kinolentei, bet arī ir saldais ēdiens ikvienam, kas filmu skaņu celiņos meklē ko jaunu, nedzirdētu. Šoreiz par centrālo atklājumu kalpo Brazīlijas izcelsmes dziedonis Seu Žoržs (Seu Jorge), kura izpildītās Deivida Bovija hītu portugāļu valodas versijas vien jau ir visa albuma vērtas!

Noklausies: ‘Sven Libaek – Shark Attack Theme’, ‘Seu Jorge – Starman’, ‘Joan Baez – Here’s To You’, ‘David Bowie – Queen Bitch’

Saraksts:

1.Sven Libaek – Shark Attack Theme
2.Loquasto International Film Festival
3.David Bowie – Life On Mars?
4.Seu Jorge – Starman
5.Let Me Tell You About My Boat
6.Seu Jorge – Rebel Rebel
7.Zissou Society Blue Star Cadets / Ned’s Theme Take 1
8.Devo – Gut Feeling
9.Sven Libaek – Open Sea Theme
10.Seu Jorge – Rock N’ Roll Suicide
11.Joan Baez – Here’s To You
12.We Call Them Pirates Out Here
13.Iggy And The Stooges – Search and Destroy
14.Paco de Lucia – La Nina de Puerta Oscura
15.Seu Jorge – Life on Mars?
16.Ping Island / Lightening Rescue Op
17.Seu Jorge – Five Years
18.Scott Walker – 30 Century Man
19.The Zombies – The Way I Feel Inside
20.David Bowie – Queen Bitch

2 thoughts on “O.S.T. ‘The Life Aquatic with Steve Zissou’ (3,5/5)

  1. Mans mīļākais mūzikas celiņš!
    Un filmas epizodēm piekļaujas pilnīgi ideāli! man ir tāda sajūta, ka šī mūzikas izvēlē ir viens no veidiem kā Andersons savā filmā panāk to divpusīgo sajūtu skatītājā – ka tā taču ir komēdija, bet tomēr par nopietnu tēmu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *